Zaznacz stronę

Każdego roku transport szynowy wchodzi na wyższy poziom. Szczególnie można było to zauważyć, podczas pandemii Korona wirusa. Coraz więcej towarów jest transportowanych za pomocą kolei. W ostatnim czasie doszło do wznowienia połączenia kolejowego z Japonii do Finlandii. Za wszystkim stoi Finlandzka firma Nurminen Logistics, która postanowiła uruchomić połączenie Helsinki – Jokohama. Działania jakie podjęła firma są skutkiem ogromnego wzrostu popytu na usługi kolejowe. Z tego powodu postanowili otworzyć swoje usługi na rynek Japoński.

TRANSPORT SZYNOWY – PONOWNE OTWARCIE.

Transport Szynowy relacji Helsinki – Jokohama był nie dostępny przez ponad 3 dekady. Zapowiedz otwarcia trasy, nastąpiła 12 kwietnia, podczas trwania targów TransRussia. Pierwszy pociąg wyruszył w trasę 3 dni później czyli 15 kwietnia. Trasa liczy ponad 10 000 km, średni czas przejazdu wynosi niecałe 3 tygodnie. Transport szynowy aktualnie przewozi produkty dużej Szwedzkiej firmy, jednak w przyszłości planowane jest zorganizowanie kolejnych połączeń. Główne materiały jakie są eksportowane to drewno i papier. Transport szynowy odbywa się w tym przypadku do portu w pobliżu Władywostoku w Rosji, następnie dociera drogą morską do Jokohamy. Firma Nurminen Logistics nie zatrzymała się na ponowny otwarci tylko tej jednaj trasy. W marcu tego roku otwarte zostało również połączenie relacji Helsinki – Tianjin oraz Helsinki – Jiazhou, które odbywa się co dwa tygodnie. Jiazhou jest miastem bardzo uprzemysłowionym, z tego powody połączenie szynowe może mieć ogromne znaczenie dla tamtejszego rynku i gospodarki.

PODSUMOWANIE

Otwieranie nowych połączeń zdecydowanie pozwala na zwiększenie zysków fińskiej firmy Nurminen Logistics, jak i ich klientów. Każdego roku popyt na pociągi eksportowe wzrasta, z tego powodu otwieranie nowych połączeń to trafna decyzja . Ma to również duży wpływ na ekologie i ochronę środowiska. W ostatnich latach ludzka świadomość w tym temacie znacznie wzrosła. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, transport kolejowy znacznie zmniejsza poziom emisji dwutlenku węgla.

Ze względu na złożoność tematu, zachęcamy do przeczytania naszego kolejnego artykułu -> TRANSPORT SZYNOWY – PIERWSZE POŁĄCZENIE FIŃSKO-JAPOŃSKIE PO 30 LATACH

Zachęcamy do sprawdzenia innych naszych artykułów