Zaznacz stronę

Transport międzynarodowy to praca, która może być naprawdę męcząca. Szczególnie w okresie letnim, gdy temperatura na zewnątrz wynosi nawet 40 stopni Celsjusza. W takie sytuacji ciężko wyobrazić sobie podróż bez nabitej klimatyzacji. Najbliższe prognozy pogody mówią o napływie fali upałów w krajach południowej Europy. Wysokie temperatury mają najbardziej uderzyć w Grecje, Turcje, Włochy oraz Hiszpanie. Podczas jazdy możemy korzystać z samochodowej klimatyzacji, ale co w przypadku gdy chcemy odpocząć lub przespać się na parkingu, a temperatura za oknem nie pozwala nam na to. Postój na odpalonym silniku nie jest dobry pomysłem, szczególnie dla naszego portfela. Aktualnie trwają dyskusję na temat dobrania odpowiedniego rozwiązania.

TRANSPORT MIĘDZYNARODOWY – KLIMATYZOWANE PARKINGI ODPOWIEDNIM ROZWIĄZANIEM?

Lato zbliża się do nas wielkimi krokami, a wraz z nim, dyskusja na temat rozwiązania problemu panujących upałów w kabinach. Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj budowa klimatyzatorów postojowych, które będą znajdowały się na wybranych parkingach. Pomysł ten zaproponowały związki zawodowe z Niderlandów, które od dawna walczą o zastosowanie tego typu rozwiązania. Tego typu rozwiązanie zyskało ogromne poparcie ze strony kierowców, jednak spotkało  się z dezaprobatą władz krajowych i unijnych oraz przewoźników. Głównym powodem odrzucenia projektu był wysoki koszt budowy takiego parkingu. Jeśli chcemy by nasza klimatyzacja działała poprawnie podczas postoju, nasz samochód musi mieć włączony silnik, co nie wpływa korzystnie na sprawy ekologii i zmieniającego się klimatu.

KLIMATYZOWANE PARKINGI W PRAKTYCE

Transport międzynarodowy to branża w której pracuje ogromna ilość osób. Technologia o której mówimy nosi nazwę Truck Stop Electrification (TSE). Sama idea i koncepcja pomysłu pojawiła się w branży już na początku 2011 roku. Musiało minąć przeszło 10 lat, by zaczęto mówić o nim ponownie. Rozwiązanie jest obecnie promowane ze względu na wiele dofinansowań. Innowacyjna technologia spodobała się głównie osobą, dla których los naszej planety nie jest obojętny. Jest to zdecydowanie rozwiązanie ekologicznie i ekonomiczne. Przewidywanie mówią, że godzina pracy klimatyzacji postojowej to koszt na poziomie 1$. Dla porównania praca silnika samochodu z włączoną klimatyzacja może wygenerować koszty równe nawet 3$. Klimatyzator postojowy jest dodatkowo znacznie cichszy, co jest dużym atutem w momencie gdy kierowca chciałby uciąć sobie drzemkę.

Dowiedz się więcej -> TRANSPORT MIĘDZYNARODOWY – KLIMATYZOWANE PARKINGI DLA PRZEWOŹNIKÓW

Zachęcamy do sprawdzenia innych naszych artykułów